خدمات آموزشی و توانبخشی برای کودکان زیر 14 سال توانبخشی حرفه ای دختران کم توان ذهنی بالای 14 سال کسب درجه‌ی اول در سطح بندی مراکز جامع توانبخشی

مرکز گفتار درمانی رباط کریم

گفتار درمانی معلولین ذهنی مرکز آتیه

خدمات ارائه شده در مرکز گفتار درمانی رباط کریم

در این مقاله قصد داریم پیرامون انواع خدمات ارائه شده در مرکز گفتار درمانی رباط کریم، اطلاعات ارزنده ای را تقدیم شما نماییم. چرا که در حال حاضر بر خلاف گذشته، پیشرفت های زیادی در این زمینه ایجاد شده است و مراکز گفتار درمانی می توانند تا حد زیادی در صدد رفع انواع مشکلات و اختلالات گفتار و زبان برآیند.

گفتاردرمانی مرکز آتیه
گفتاردرمانی مرکز آتیه

همین تنوع و گستردگی خدمات گفتار درمانی باعث شده تا مراجعین مختلفی در این مراکز حضور یابند. اگر شما می خواهید بدانید چه کسانی می توانند ار این خدمات بهره مند شوند، کافی است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همچنین شایان ذکر است که در این مقاله به معرفی بهترین مرکز گفتار درمانی رباط کریم هم اشاره ای خواهیم داشت تا در صورت نیاز از خدمات آن بهره مند شوید.

انواع خدمات مرکز گفتار درمانی رباط کریم بر اساس سن مراجعین

در زمینه ی رشته های توانبخشی از جمله گفتار درمانی و کار درمانی، اطلاعات اغلب مردم در مقایسه با دیگر رشته ها کمتر است. به همین دلیل هم معمولا بیشتر افراد تصور می کنند که تنها کودکان دارای مشکلات لکنت و ناتوانی در صحبت کردن می توانند از خدمات گفتار درمانی استفاده کنند. در صورتی که در انواع مرکز گفتار درمانی رباط کریم حتی بزرگسالان هم می توانند خدمات زیادی را دریافت نمایند.

در ادامه خدمات مربوط به کودکان و بزرگسالان را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد. همچنین نکاتی را هم برای اثر بخشی هر چه بیشتر روند گفتار درمانی را بیان خواهیم نمود.

گفتار درمانی در کودکان

مرکز گفتار درمانی رباط کریم به طور گسترده در زمینه ی مشکلات مختلف مربوط به گفتار و زبان کودکان می پردازد. کودکان رفته رفته با افزایش سن، مهارت های متنوعی بدست می آورند. در واقع مهارت و توانایی گفتاری آن ها هم افزایش می یابد. برای مثال در صورتی که کودک با سن یک سال و نیم نتواند ترکیب کلمات را به درستی انجام دهد، بهتر است سریعا به یک مرکز گفتار درمانی رباط کریم مراجعه نمایید.

مرکز گفتار درمانی رباط کریم

حتی زمانی که کودک می تواند در سن کم نوع گریه کردن خود را عوض کند، این به معنای توانایی او در گفتار و رساندن منظور خود به محیط افراد است. به بیان دیگر کودک حتی در زیر یک سالگی هم می تواند با خندیدن، واکنش نشان دادن به صداهای مختلف افراد، موسیقی و انجام تغییرات در بدن هنگام ایجاد ارتباط با بقیه، محیط پیرامون خود را درک کند و به زندگی معمولی خود بپردازد. در غیر این صورت به استفاده از خدمات گفتاردرمانی نیاز خواهد داشت.

در حقیقت می توان نتیجه گرفت این بیماری ها و اختلالات ناشی از آن ها نیست که زمینه ساز نیاز کودکان به خدمات گفتار درمانی خواهد شد. بلکه حتی تاخیر در صحبت کردن کودکان، عدم نشان دادن واکنش به اطراف و یا دنبال نکردن صداها در سنین کم هم میتوانند از جمله علت های مراجعه به مرکز گفتار درمانی رباط کریم به حساب آیند.

اگر چه طبق بررسی های انجام شده توسط پزشکان، برخی از کودکان وابسته به برخی شرایط ژنتیکی ممکن است دیرتر از بقیه کودکان صحبت کردن را آغاز کنند. اما والدین برای اطمینان از سلامت فرزند خود می توانند برای همین مورد هم به مراکز گفتار درمانی مراجعه کنند.

شایان ذکر است که حتی هوش خود کودک و نیز شرایط اطراف او هم می توانند جزو موارد مهمی در تعیین سلامت گفتار کودک به حساب می آیند. در حقیقت باید گفت توجه کافی به کودکان و نیز علاقه ورزیدن به آن ها هم می تواند باعث شود تا کودک سریع تر بتواند صحبت کردن و ارتباط مستقیم با پیرامون خود را آغاز نماید.

 عقب ماندگی ذهنی و فلج مغزی هم از جمله مشکلات شایع در ایجاد مشکلات گفتار و تکلم به حساب می آیند. این مشکلات عوارض زیادی اعم از اختلالات حرکتی، گفتاری، شنیداری و حتی بینایی برای کودکان خواهند داشت.

گفتار درمانی در بزرگسالان

به جرات می توان گفت نداشتن اطلاعات کافی پیرامون درمان مشکلات متعدد بزرگسالان به کمک مرکز گفتار درمانی رباط کریم، می تواند افراد را از بهبودی سریع دور نگه دارد.

 

خدمات مرکز گفتار درمانی رباط کریم نه تنها برای کودکان، بلکه مزیت های متعددی برای بزرگسالان به همراه خواهد داشت. برای مثال زمانی که یک فرد بزرگسال مبتلا به آپراکسی می شود، بهتر است هر چه سریعتر برای درمان به یک مرکز گفتار درمانی رباط کریم مراجعه نماید. چرا که در این مراکز چگونگی حرکت عضلات دهان و زبان با فرد تمرین می شود. یعنی در حقیقت فرد بیمار یاد می گیرد که با گذشت زمان به راحتی صحبت کند و با محیط پیرامون خود ارتباط موثر برقرار نماید.

اختلالات بلعیدن و آسپیراسیون هم از دیگر مواردی هستند که گفتار بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهند.

مشکلات حنجره از جمله پولیپ تارهای صوتی، آفازی یا همان اشتباه در کلمات هنگام صحبت کردن و همچنین مشکل گرفتگی عضلات موثر در صحبت کردن هم جزو اختلالاتی هستند که در مرکز گفتار درمانی رباط کریم تحت درمان قرار خواهند گرفت.

هر کدام از این مشکلات ذکر شده در بزرگسالان می توانند از طریق روش های متفاوتی بهبود یابند. برای مثال در صورت داشتن حنجره سفت شده، صدا درمانی برای شما انجام خواهد شد. اما در عین حال به افراد مبتلا اختلال آفازی ممکن است شیوه های تصویری و تمرینی ارتباط با دیگران را توصیه نمایند.

عوامل مهم در اثر بخشی خدمات مرکز گفتاردرمانی رباط کریم

برخی مردم تصور می کنند که رفع اختلالات گفتار، بلع، حنجره و زبان در مرکز گفتاردرمانی رباط کریم بدون تمرین و همراهی خانواده و به ویژه محیط پیرامون فرد بیمار امکانپذیر است. در صورتی که تجربه های زیاد در زمینه درمان اینگونه از اختلالات ثابت کرده بیمارانی که همراهی موثری را از طرف خانواده خود دارند، درمان آن ها سریع تر پیش رفته و در زمان کوتاه تری به درمان قطعی خواهند رسید.

توان آتیه را بهتر بشناسیم!

در پایان این مقاله بد نیست به شماها که می خواهید انواع اختلالات گفتار در کودکان و بزرگسالان را درمان کنید، یک مرکز فوق العاده معتبر گفتار درمانی در رباط کریم معرفی نماییم. توان آتیه مرکزی است که با سابقه ای طولانی در خدمت به اهالی شهر رباط کریم و شهرستان های اطراف از جمله پرند و نصیر شهر توانسته شهرت زیادی را در بین مردم بدست آورد.

اگر چه ممکن است در شهر رباط کریم کمبودهای زیادی در زمینه های مختلف حس شود. اما توان آتیه به عنوان مرکز گفتار درمانی رباط کریم توانسته نیاز اهالی این منطقه به این تخصص مهم را برآورده سازد. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خوشبختانه در توان آتیه نه تنها مشکلات گفتاری، بلکه توان حرکتی افراد هم به کمک کارشناسان کاردرمانی حاضر در این مرکز تخصصی می توانند تقویت شوند.

مرکز توانبخشی آتیه رباط کریم
مرکز توانبخشی آتیه رباط کریم

مشخصات درخواستی را کامل وارد کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم.